Rozkład PKP Rawicz Poznań

Linki
 
Tanie Smocze Monety

Temat: Plusy i minusy nowego rozkładu jazdy??
Dla mnie ten rozkład to przede wszystkim wydłużenie czasów przejazdów większości pociągów, nawet na trasach gdzie stan infrastruktury się poprawił - co już samo w sobie jest śmieszne. W tej chwili wygląda tak jakby co roku, bez względu na stan techniczny szlaków wszystkim pociągom dorzucano po kilka minut. Nowy rozkład stoi też pod znakiem absurdalnie długich postojów na stacjach pośrednich - przykładów podano tu aż nadto... Teraz dowiaduję się o jakimś absurdzie polegającym na tym że wszytkie pociągi ekspresowe są trasowane na max. 150 km/h. Doprawdy nie wiem zatem jak zatem PLK wyszło że np. IC Fredro z Poznania do Warszawy jedzie 2h50m (bez postojów i bez ograniczenia prędkości), tyle samo co Ex Słowacki (z dwoma postojami i z ograniczeniem prędkości), a już Bolesław Prus potrzebuje 5 minut więcej, mimo że "ograniczenia nie ma" i zatrzymuje się tylko w Kutnie . Odcinek Poznań Wrocław to już prawdziwy majstersztyk. Rozumiem że rozpoczynają się tam (ciekawe kiedy) prace torowe na odcinku Rawicz - Wrocław, ale po co u licha wydłużać czas przejazdu na odcinku Poznań-Leszno?, a przypominam że już zeszłoroczny rozkład zawierał na tej linii "rezerwę remontową" tyle że nic tam się nie działo i pociągi po kilkanaście minut stały bezczynnie na stacjach... Kolejny przykład - Wiedenka. Ex Pogórze z Warszawy Centralnej do Piotrkowa Trybunalskiego jedzie co do minuty tyle samo co kiedyś przed laty Ex Panorama. Wynika z tego że w PLK nie widzą modernizacji Skierniewice-Koluszki i podniesienia szlakowej z Grodziska do Skierniewic do 130 km/h? Na wielu liniach pociągi ekspresowe jadą wolniej od pospiesznych - to chyba nowy zwyczaj na sieci PKP?
Źródło: rail.waw.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=7005



Temat: EN57-2000, Flirty i piętrusy - ilostan?
EN-57 2000 na pewno są w województwie Małopolskim (zakład Kraków) oraz Śląskim (zakład Katowice) a także widziałem je w Zachodniopomorskim (zakład Szczecin) a także we Wrocławiu i Poznaniu - ale nie wiem czy są przypisane do Wielkopolski czy Dolnego Śląska. Tyle z własnych obserwacji - dokładnego ilostanu nie znam. Wiem że na południu Polski obsługują takie relacje jak:
Katowice - Kraków - Katowice,
Kraków - Trzebinia - Kraków,
Kraków - Tarnów/Rzeszów - Kraków,
oraz nie wiem na pewno czy teraz też, ale kiedyś była relacja Kraków - Kielce - Kraków.
Ponadto jeżdżą też czasem na odcinku Gliwice - Częstochowa/Zawiercie, Wrocław - Poznań (często widzę je stacjonujące w Rawiczu albo Żmigrodzie), a także w sezonie jeździły piękne dłuugie składy rel. Szczecin - Świnoujście.
W sezonie również i być może teraz też EN57-2000 dojeżdżały do Słupska.
Zdaję sobie sprawę ze zmian jakie są w rozkładzie jazdy - ale jakbyś chciał się dowiedzieć w na jakich pociągach powieszone są 2000, to wystarczy przejrzeć sieciówkę i poszukać pociągów osobowych dostosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych, poza tym taki wykaz powinien chyba być gdzieś na stronach PKP PR.
Źródło: rail.waw.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=6561


Temat: Opóźnienia pociągów spółki PKP Intercity

Ale Cubus napisał wyraźnie, że chodziło mu o noc gdy pociągi PR-u też już nie jeździły. Więc nijak ma się twoja teoria do rzeczywistości.
A ja napisałem wyraźnie

Jeśli dowiaduję się, że IC nie dowiezie mnie do Rawicza i mam do wyboru albo zwrócić bilet albo na ten bilet pojechać z PR-ami,
W związku z tym jak

wymagam rzetelnej informacji. Jakby mi powiedzieli że pociągi nie pojadą do rana, poszedłbym do hotelu,
W tej sytuacji już na stacji w Poznaniu nasz Szanowny Kolega dowiedział się, że PKP IC dziś do Rawicza z Poznania nie dojedzie. Zaproponowano mu więc dwa rozwiązania - albo zwrot pieniędzy za niezrealizowaną usługę albo możliwość przejazdu pociągiem PKP PR na trasie na którą posiada bilet IC bez żadnych kosztów dodatkowych. Nie pociągiem zastępczym, ale zwykłym kursowym - i to właśnie umkneło naszemu Koledze już w Poznaniu - jadącym według swojego stałego rozkładu.
W związku z tym już na stacji w Poznaniu należało się zorientować czy dojedzie się z PKP PR do Rawicza w tym samym dniu i czy w związku z tym warto jechać dalej czy zrezygnować z dalszej podróży.
Źródło: rail.waw.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=5393


Temat: [Zlot]Pierwszy ogólnokrajowy międzynarodowy Zlot Forumrowerowe.org Informacje wstępne

Haha do downhillu to ja pierwszy jestem jako człowiek pozbawiony jakiejkolwiek wyobraźni xD
Nooo ja kocham wąchać tarcze, dla odważnych na prawdę polecam zjazd ze stoku narciarskiego ;D

Człowiek bez wyobraźni o mało powiedziane :P. Śmiać mi się chciało jak Szopers opowiadał jak to Nawrotek jechal singlem. Luz, rece na rogi i dokręcał. A cała reszta paliła klocki hamulcowe :).


Jak to by było z dojazdem do tego schroniska jakbym we Wrocławiu był jakoś około 18? To jak później dostać się tam? I czy ktoś by tam czekał czy jak bo pewnie nie tylko ja bym jechał tym pociągiem.
Hmmm 18 w piątek nieco późno. Ostatecznie masz kilka pociągów(wg obecnego rozkładu obowiązującego do 13.12.08) np. 17:49 i 18:48. Jeżeli akurat nie trafisz na przewodnika lub grupe w wałbrzychu to dojazd do pewnego miejsca jest bardzo prosty i tu będziesz się kierował na mape(zostanie umieszczona na forum) i język, a później ktoś ze Zlotowiczów już Cie doprowadzi do schroniska.


deklaruje wszem i wobec swoją obecność na zlocie :)
tylko muszę jeszcze nakłonić kilka osób bo samemu to mi się nie chce za bardzo jechać <_<

Ktoś już z Twojego rejonu deklarowal chęć przyjazdu. Pisz na grupie regionalnej napewno bedzie kilka osob.

Z dojazdem z wałbrzycha napewno będzie tak, że w godzinach jak będziemy się spodziewali największej grupy pkp będzie ktoś czekał i poprowadzi od samego dworca do schroniska. Jeśli chodzi o godziny nie popularne to albo akurat ktoś z lokales bedzie w rejonie i zabierze wysiadających na koło albo do pewnego miejsca łatwa trasa szosą(będzie mapa na forum) a pozniej ktoś was zgarnie.

Ja postaram sie być w Walbrzychu w piatek rano lub jeszcze czwartek wieczorem. Na 99% będe jechał pkp z Rawicza (połowa trasy Poznań-Wrocław) z przesiadką we Wrocku.

Przed samym Zlotem zorganizujemy tez liste numerów kontaktowych żeby w razie jakiś opóźnień lub problemów z dotarciem jakoś poinformować innych lub pytać o droge.

Pozdrawiam!
Marcin

Desperados przez wrocław będzie jechała cała polska więc pewnie się z kimś zabierzesz jeżeli nie będzie pkp.

Ja proponuje żeby osoby które będą jechały samochodami i spodziewają się wolnych miejsc niech napiszą jaką trasą będą jechał żeby ewentualni nie zmotoryzowani mogli się dołączyć.
Zawsze lepiej dojechać z Sopotu do jakiegoś innego miasta pare km pociągiem i pozniej autem niz telepac sie taki kawal non stop pociąg.

Źródło: forumrowerowe.org/index.php?showtopic=44809


Temat: Rozkład PKP dla Lubonia
" />Ważny po korekcie z 16 lutego:

ODJAZDY:

- Bydgoszcz:
16.33 - kursuje oprócz 12.IV

- Grodzisk Wlkp:
5.55 - kursuje w (D)
6.49
8.39
11.16 - kursuje do 28.II w (D)
13.49
14.38 - kursuje w (D) od 2.III-19.VI i od 1.IX, oprócz 9,10,14.IV, 12.VI
16.09
17.26
19.48
22.55 (kursuje oprócz sobót oraz 12.IV, 1,2.V, 15.VIII, 10.XI)

- Jelenia Góra:
10.14
14.59
16.28 - kursuje w piątki i soboty oraz 30.IV, 10.VI, 10.XI

- Kołobrzeg:
11.41

- Kudowa Zdrój:
10.14
14.59

- Leszno:
5.23 - kursuje w (D)
6.34
8.08
10.14
12.03
12.58 - kursuje w (E) oprócz 13.VI
13.59
14.59
15.58 - kursuje w (D)
16.28
16.58
17.58 - kursuje w (D)
18.58
20.08 - kursuje w (D) oprócz 12.VI
20.57 - do 28.II
21.57 - od 1.III
23.15 - kursuje oprócz 12.IV, 1,2.V, 15.VIII

- Poznań Główny:
4.54 - kursuje oprócz niedziel, 13.IV, 1.V, 11,13.VI, 11.XI
5.08 - kursuje oprócz niedziel, 13.IV, 2.V, 12,13.VI
5.54 - kursuje w (D)
6.04
6.37 - kursuje w (D)
6.45 (parowóz!! )
7.03
7.47
8.47
9.09
9.32 - kursuje w (D)
10.15
11.41
12.45 - kursuje oprócz 12.IV
13.10
15.11
15.42
16.33 - kursuje oprócz 12.IV
16.41 - kursuje w (D) od 2.III-19.VI i od 1.IX oprócz 9,10,14.IV, 12.VI
17.31
17.40 - kursuje w (D)
18.44
20.47 - kursuje oprócz 12.IV, 1,2.V, 15.VIII
21.07

- Rawicz:
5.23 - kursuje w (D)
10.14
13.59
14.59
16.28
17.58 - kursuje w (D) od 2.III
18.58
20.57 - do 28.II
21.57 - od 1.III

- Szklarska Poręba:
10.14
14.59

- Wałbrzych:
10.14
14.59
16.28

- Wolsztyn:
5.55 - kursuje w (D)
6.49
8.39
11.16 - kursuje do 28.II w (D)
13.49
16.09
17.26
19.48

- Wrocław:
5.23 - kursuje w (D)
10.14
13.59
14.59
16.28
18.58


Legenda:
(D) - pociąg kursuje w dni robocze
(E) - pociąg kursuje od poniedziałku do sobót oprócz świąt
Źródło: ww.e-lubon.pl/forum/viewtopic.php?t=2634


Temat: [Prasa] Objazd przez Jarocin
Jak przebudowa linii Poznań - Wrocław wpłynie na ruch pociągów
Objazd przez Jarocin

Kolej chce modernizować linię z Poznania do Wrocławia. Dla mieszkańców Jarocina może to oznaczać kolejne kłopoty komunikacyjne, choć paradoksalnie na czas remontu przez miasto pojedzie większa liczba pociągów.

Na razie inwestycja jest tylko na papierze. Jak przyznał na środowej konferencji prasowej dyrektor poznańskiego oddziału PKP Polskie Linie Kolejowe Ryszard Siewiera, spółka nie ma środków na modernizację linii. Obecni na spotkaniu przedstawiciele samorządów, przez obszar których biegnie linia, od razu pytali o finansowanie inwestycji. - Nas nie stać na właściwe utrzymanie posiadanej infrastruktury, a co dopiero mówić o takiej modernizacji - wyjawił Siewiera. Kolejarze liczą na dofinansowanie z Funduszu Spójności Unii Europejskiej. Inwestycja ma kosztować ponad 715 mln euro. Jeśli prace na linii E59 dojdą do skutku, będą podzielone na trzy etapy. Odcinek Wrocław - Rawicz, Rawicz -Czempiń i Czempiń - Poznań. Całkowita długość modernizowanej trasy to ponad 103 km. „Gazeta” pytała, jak planowana inwestycja wpłynie na ruch pociągów. Kolejarze już dziś nie ukrywają, że będą utrudnienia i zmiana organizacji ruchu. - Na pewno przez teren Jarocina pojedzie więcej pociągów pasażerskich - mówił dyr. Siewiera. - Pierwsze doświadczenia będziemy mieli z odcinka wrocławskiego. Trzeba zapewnić dojazd i powrót ludzi do pracy. Wiadomo, że autobusami się tego nie da zrobić. Zabezpieczony musi być też przejazd pociągów Inter City Wrocław - Warszawa. Nie możemy zapomnieć o życiu gospodarczym regionu - dowóz węgla, paliwa, wywóz spirytusu z Leszna. Resztę skierujemy drogą objazdową przez Jarocin. Będą problemy, będzie zmiana organizacji ruchu, myślę, że na takich zasadach, jakich doświadczyliśmy przy okazji modernizacji węzła poznańskiego. Kolejarze planują zmienić rozkład jazdy i stworzyć nowe połączenia, które miałyby rozładować ruch na czas remontu. Szefostwo PLK twierdzi, że plany spółki nie są tajemnicą. Przewoźnicy, którzy korzystają z linii (na razie tylko PKP Przewozy Regionalne), już mogą przygotowywać się do zmian remontowych. - Na razie to my wiemy tyle co pan, czyli niewiele - przyznał przedstawiciel dofinansowującego przewozy regionalne Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, który brał udział w konferencji.
Po remoncie pociągi z Wrocławia do Poznania mają jechać krócej, średnio o 20 minut. Przystosowane składy będą mogły osiągać na tym odcinku prędkości rzędu 200 km na godzinę.
(nba)

Źródło: Gazeta Jarocińska
Źródło: rail.waw.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=5642


Temat: Opóźnienia pociągów spółki PKP Intercity

Taka komunikacja była za dnia, a nie w środku nocy, bo wtedy PR nie jeździ tylko IC. Ale skoro ma się w d... swoich podróżnych klientów. Zresztą informacji też nie było, a dyżurny ruchu powiedział z rozbrajającym uśmiechem że pociągi jadą przez Ostrów, a o reszcie nic nie wie. Nie wymagam żeby w takiej sytuacji dojechać na czas, wymagam rzetelnej informacji. Jakby mi powiedzieli że pociągi nie pojadą do rana, poszedłbym do hotelu, a tak wziąłem taxi, rachunek i wyślę go do PKP IC z reklamacją wraz z biletem na pośpiecha z żądaniem zwrotu poniesionych kosztów.
Więc jak chcesz jechać np. tramwajem* linii 42, i nagle dowiadujesz się, że linia 42 jedzie objazdem ale możesz pojechać autobusem linii 179, to będziesz patrzył na rozkład linii tramwajowej 42 czy autobusowej 179? I według którego rozkładu zaplanujesz dalszą podróż - tramwajowego czy autobusowego?

Ja naprawdę doskonale rozumiem nastroje pasażerów, w szczególności tych którzy np. jechali 83700 na WL-ce ze Świnoujścia do Wrocławia i nagle dowiedzieli się, że do Wrocławia ich pociąg nie zawita lub tych, którzy dowiedzieli się we Wrocławiu o 17:20, że "Hetman" do Poznania pojechał przez Ostrów. Ale naprawdę czasami trzeba się wykazać umiejętnością przetworzenia otrzymanej informacji. Jeśli dowiaduję się, że IC nie dowiezie mnie do Rawicza i mam do wyboru albo zwrócić bilet albo na ten bilet pojechać z PR-ami, to na litość ( jaką kto tam chce ), nie oczekujmy, że PR-y będą jechać wg rozkładu IC. Naturalnym - bynajmniej dla mnie - byłoby sprawdzenie czy rozkład PR-ów zagwarantuje mi dotarcie do stacji przeznaczenia w zadowalającym mnie czasie...


"Odra" w piątek 24.07 a raczej już w sobotę przybyła do Warszawy Centralnej 190 minut po czasie (dokładnie 1.10), w dodatku bez wagonu nr 3.
Który został wyłączony we Wrocławiu na ucieczkę powietrza na przewodzie roboczym.

-------
* - to tylko przykład
Doskonale wiem, że nie można porównywać 19 km trasy tramwaju linii 42 ze 101 km trasą pociągu pośpiesznego z Poznania do Rawicza ( szczególnie jeśli trzeba by było pokonywać ten dystans pieszo ).
Źródło: rail.waw.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=5393


Temat: [Zlot Forum] Lista jadacych koleja
Jest jeszcze jedna alternatywa dla osób jadących od stacji Poznań. O 6.45 jest pociąg osobowy do Wałbrzycha. Pociąg ten ma szereg zalet:
1 Jest to pociąg osobowy więc cena jest niższa
2 W Wałbrzychu jesteśmy o 11.22 więc nie tak późno
3 Jeżeli będzie to typowy żółtek to miejsca jest sporo (informacja niepewna)
4 No i najważniejsza cecha, płacimy mniej niż za pociąg pospieszny a w podróży jesteśmy o 7 minut krócej niż osoby jadące pośpiechem o 3.07. :wallbash: Według rozkładu, pociąg pospieszny z Poznania Głównego do Wałbrzycha (wyjazd o 3.07) jedzie 4 godziny i 44 minuty, natomiast osobowy z Poznania do Wałbrzycha (odjazd o 6.45) jedzie 4 godziny i 37 minut, a więc oszczędzamy czas i pieniądze. Kto zrozumie politykę PKP dostanie Nobla :icon_mrgreen:
Stacja Przyjazd Odjazd

Poznań Główny 06:45
Poznań Dębiec 06:54 06:54
Mosina 07:07 07:08
Czempiń 07:17 07:18
Kościan 07:25 07:26
Stare Bojanowo 07:34 07:34
Leszno 07:48 07:49
Rydzyna 07:56 07:57
Kaczkowo 08:00 08:01
Bojanowo 08:06 08:07
Rawicz 08:15 08:16
Żmigród 08:33 08:34
Skokowa 08:45 08:45
Oborniki Śląskie 08:53 08:53
Wrocław Mikołajów 09:11 09:11
Wrocław Główny 09:20 09:39
Wrocław Zachodni 09:47 09:48
Kąty Wrocławskie 09:59 10:00
Mietków 10:09 10:09
Imbramowice 10:18 10:18
Żarów 10:27 10:27
Jaworzyna Śląska 10:35 10:36
Świebodzice 10:49 10:50
Wałbrzych Szczawien 11:05 11:05
Wałbrzych Miasto 11:11 11:12
Wałbrzych Główny 11:22

Czas jazdy: 4:37; kursuje codziennie, oprócz 4. do 30. Maj

Źródło: forumrowerowe.org/index.php?showtopic=47746




 
Copyright 2006 MySite. Designed by Web Page Templates