Rozkład jazdy PKS Kwidzyn

Linki
 
Tanie Smocze Monety

Temat: PKS Kwidzyn
PKS Kwidzyn zmieniło wyszukiwanie na stronie z rozkładem jazdy. Teraz potrzeba na znalezienie odpowiedniego autobusu jadącego z Prabut do Kwidzyna o wiele więcej czasu. Strona zrobiona fatalnie. Gratuluję pomysłowości osobie, która wpadła na pomysł zrobienia takiej strony z rozkładem. Jeżdżę często do Kwidzyna i to o różnych porach. Szlag mnie trafia jak sprawdzam teraz, o której jedzie autobus. Zamiast jednej tabelki, z której można było odczytać wszystko jest podział na przystanki. Pół biedy. Łudziłam się, że jak wpiszę np. Kwidzyn - Prabuty to wyskoczy mi spis wszystkich linii kursujących. Ale nie. Linie wyskakują, ale nie ma godzin, jest tylko czas przejazdu. Dodam jeszcze, że po wpisaniu trasy Prabuty D.K. - Kwidzyn PKS nie ma żadnego autobusu. Matko naturo dziękuję Ci za stworzenie tych kochanych ludzi, którzy wpadli na tak świetny pomysł z tą wyszukiwarką. Nie wątpliwie ułatwi mi ona życie. Pozostaje mi długopis i kartka i marsz na PKS z nadzieją,że jeszcze tam wisi jakiś rozkład. Życzcie mi powodzenia.

Zapraszam na stronę: http://www.pkskwidzyn.pl/
Źródło: riesenburg.com.pl/forum/viewtopic.php?t=456Temat: Szynobusy
Na sąsiednim portalu - czyli e-kwidzyn.pl znalazłem następującą informację na temat szynobusów, a dokładniej to:

"Z dniem 1 marca na liniach Malbork – Kwidzyn i Kwidzyn – Grudziądz działać zacznie prywatny kolejowy przewoźnik pasażerski, polsko-brytyjskie konsorcjum PCC Rail/Arriva. Pojawi się 10 pociągów relacji Malbork - Kwidzyn - Grudziądz i 6 Malbork - Kwidzyn. Być może wśród tych składów będą też bezpośrednie połączenia Malbork - Toruń.


Od grudnia 2007 r. w wyniku przetargu pociągi tego przewoźnika obsługują ruch na kilku trasach w województwie kujawsko-pomorskim. O wyborze Arrivy zadecydowały przede wszystkim względy ekonomiczne, gdyż oferuje ona usługi tańsze, niż konkurenci.

Władze województwa nie ogłosiły przetargu w przypadku linii Malbork - Kwidzyn – Grudziądz. Skorzystały z formuły prawnej "zaproszenia do negocjacji", a jedynym zaproszonym była Arriva, gdyż jako jedyny przewoźnik była w stanie uruchomić kursy szynobusów. Eksploatacja szynobusów jest o połowę tańsza od tradycyjnych, są one lżejsze, dzięki czemu mogą rozwinąć prędkość do 70 km/godz. Jest to szczególnie ważne ze względu na zły stan torów na odcinku Gardeja - Grudziądz. PKP PR na Pomorzu nie dysponują własnymi szynobusami. Do rozwiązania pozostaje jeden problem. Do 28 lutego pociągi na trasie Malbork - Kwidzyn obsługują PKP PR. Pasażerowie mogą tę trasę przejechać z jednym biletem miesięcznym. Po wprowadzeniu Arrivy na trasie Malbork - Kwidzyn - Grudziądz musieliby kupować dwa bilety miesięczne. Zarówno przedstawiciele PKP PR, jak i Arrivy zapewniają jednak, że chcą się porozumieć w sprawie wprowadzenia wspólnego biletu.

Rozkład jazdy ma być gotowy w przyszłym tygodniu. Umowa z Arrivą jest podpisana na okres od 1 marca do 10 grudnia 2009 r. Mówi się o przywróceniu innych połączeń, m.in. Prabuty - Kwidzyn. Burmistrz Prabut Bogdan Pawłowski spotkał się 16 stycznia m.in. w tej właśnie sprawie z wicemarszałkiem województwa pomorskiego Mieczysławem Strukiem. "

Ciekawie brzmi to przywrócenie połączenia kolejowego, a rozwiązanie zaczyna mi się podobać. Jeśli będą tańsze bilety za przejazd tą spółką od cen za PKS to ja jestem za jak najszybszym przywróceniu tej linii.
Źródło: riesenburg.com.pl/forum/viewtopic.php?t=510


Temat: Grudziądz-Kwidzyn-potoki pasażerskie, a prędkość szlakowa.
Z Kwidzyna tylko do Malborka

Stało się to, czego wszyscy spodziewali się od dawna. Kwidzynowi odebrano kolejne połączenie kolejowe. Od 1 lutego z rozkładu jazdy znikają pociągi w stronę Grudziądza. Powodem likwidacji tych połączeń jest katastrofalny stan torowiska na odcinku Gardeja - Grudziądz i konieczność wprowadzenia tam ograniczenia prędkości miejscami do 10km/h. Dodatkowo marszałkowie województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego zdecydowali, że nie będą dofinansowywać kursów na tej trasie.

- Na liczącym 38 km odcinku Kwidzyn - Grudziądz czas przejazdu pociągiem wynosi obecnie od 64 do 75 minut, a autobusem 45 minut. Podróż koleją przestała być konkurencyjna względem transportu drogowego - mówi Małgorzata Pisarewicz, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.

Podróżni nie są zadowoleni z tych zmian. Po pierwsze wielu z nich uważa, że jazda pociągiem jest bardziej komfortowa, po drugie bilety na pociąg są tańsze niż autobusowe.

- Często jeżdżę na trasie Kwidzyn - Sadlinki. Bilet na pociąg kosztuje mnie 3 zł, a na autobus 4,80 zł - mówi pani Anna.

Ostatniego stycznia o godz. 17.55 z dworca PKP Kwidzyn odjedzie ostatni pociąg do Grudziądza. Marszałkowie województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego zdecydowali, że nie będą dopłacać do kursów na tej trasie. Dyrekcja Przewozów Regionalnych PKP zawiesza więc od lutego połączenie kolejowe Kwidzyn - Grudziądz. Urząd Marszałkowski w Gdańsku tłumaczy, że zaprzestaje dofinansowania kursów do Grudziądza z powodu drastycznego pogorszenia się stanu infrastruktury.

- Kolej straciła możliwość konkurowania z transportem drogowym, co spowodowało systematyczną rezygnację klientów - mówi Małgorzata Pisarewicz, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku. - Wyrażamy niezadowolenie z tego powodu i oczekujemy, że PKP Polskie Linie Kolejowe SA podejmą w trybie pilnym stosowne działania w kierunku podwyższenia prędkości eksploatacyjnej w pierwszej kolejności na odcinku Grudziądz - Gardeja, co pozwoli na dalsze kontynuowanie przewozów pasażerskich.

Benedykt Plotta, zastępca dyrektora Pomorskiego Zakładu Przewozów Regionalnych PKP, przyznaje:
- Faktem jest drastyczne pogorszenie się infrastruktury kolejowej na tej trasie, przez co wydłużył się czas przejazdu na odcinku Gardeja-Grudziądz.

Plotta dodaje też: Wznowienie kursowania pociągów na odcinku Grudziądz - Kwidzyn jest zależne od poprawy przez PKP PLK infrastruktury kolejowej oraz zmiany zapotrzebowania na przewozy kolejowe od samorządów województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Na temat tego czy i kiedy remont torowiska jest planowany, Przewozy Regionalne milczą.

Mieszkańcom powiatu kwidzyńskiego nie pozostaje nic innego jak zapoznać się z rozkładem jazdy autobusów. Już teraz wiadomo, że w związku z likwidacją pociągów, PKS Kwidzyn nie zwiększy liczby połączeń w stronę Grudziądza. Dyrekcja zapewnia, że wystarczy tyle, ile jest teraz.

- W tej chwili z dworca PKS Kwidzyn odjeżdżają codziennie trzy autobusy do Grudziądza. Czwarty kursuje w poniedziałki i piątki - mówi Tomasz Pisarek, kierownik przewozów pasażerskich PKS Kwidzyn. - Z badań, które przeprowadziliśmy w listopadzie wynika, że nie ma zapotrzebowania na więcej połączeń. Tym bardziej, że na terenie miasta jest jeszcze jeden prywatny przewoźnik, który dziennie organizuje jedenaście kursów do Grudziądza.
MAGDA WĘGRZECKA - POLSKA Dziennik Bałtycki

Źródło: ruciane-nida.org/kmk/viewtopic.php?t=384
 
Copyright 2006 MySite. Designed by Web Page Templates